Přejít na obsah

SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKÉ ŽENY

Zpráva z kongresu sociálně-demokratických žen (PES W) dne 27. a 28. února 2014 v Římě


V Římě se ve dnech 27. – 28. února 2014 uskutečnil kongres sociálně-demokratických žen (PES W) na nejvyšší úrovni v sídle sesterské Italské demokratické strany na Via Sant´Andrea delle Fratte. Toto vrcholné setkání PES W byla součástí volebního kongresu evropských sociálních-demokratů (PES), který se uskutečnil v Kongresovém paláci na Piazza John Fitzgerald Kennedy v Římě. Hlavním jeho cílem bylo schválení volebního manifestu pro volby do Evropského parlamentu a nominace vedoucího kandidátky.

Vrcholnou schůzi PES W zahájila její předsedkyně a poslankyně Evropského parlamentu Zita Gurmai, která zdůraznila důležitost příštích voleb do EP pro zachování evropského sociálního modelu a politiky rovných příležitostí. Součástí tohoto kongresu bylo i zasedání Stálého výboru pro ženy, který se skládal ze dvou panelů otevřených pro veřejnost. První panel se zaměřil na rovné příležitosti, rovnost v odměňování, zaměstnanost a evropský sociální model.

27. 2. 2014 ve večerních hodinách proběhla blesková politická akce (flash mob) na Piazza di Pietro proti nerovnosti v odměňování mezi muži a ženami a na podporu španělských žen za jejich právo rozhodovat o počtu svých dětí a čase, kdy je přivedou na svět. Druhý panel se uskutečnil v pátek 28. února 2014 a byl věnovaný ekonomickému postavení žen.

V 11:30 hod pozdravil vrcholný summit žen PES kandidát – Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu.
Dne 28. února 2014 byl v 10:00 hod zahájen volební kongres PES, který pokračoval v sobotu schválením volebního manifestu pro volby do EP a nominací Martina Schulze jako lídra kandidátky evropských sociálních demokratů pro volby do EP.

Jindřiška Maršová
předsedkyně hnutí SDŽ
sdz@socdem.cz, 602 581 162

Jaroslava Andreaová
místopředsedkyně hnutí SDŽ
sdz@socdem.cz, 606 431 687Poslat emailem
Vytisknout
Nahoru