Přejít na obsah

SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKÉ ŽENY

Konference o rovném odměňování: Lze se inspirovat v zahraničí?


Velmi zajímavá a inspirativní Konference projektu 22 % k ROVNOSTI se konala 19. 9. 2017 v Kulturním a společenském centru v Liberci, který zorganizoval Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí MPSV.

Konferenci zahájila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a pak již následovaly dle programu jednotlivé části konference s velmi závažnými aktuálními tématy, kterých se aktivně účastnili zainteresovaní odborníci z naší republiky i ze zahraničí. Jednalo se o tato témata: Nerovné odměňování v ČR - čísla, příčiny a dopady, Trh práce a nerovné odměňování, Dobrá praxe ve Švýcarsku, Dobrá praxe v Německu a Dobrá praxe v zemích EU. V odpoledních hodinách proběhla debata a reakce českých odborníků a také zahraničních vystupujících na téma Možnost přenositelnosti dobré praxe do ČR.

Konference byla zorganizována na vysoké profesionální úrovni a byla velmi přínosná pro všechny přítomné, kterých se zúčastnilo velké množství z celé republiky. Organizačnímu týmu této konference patří velký obdiv a poděkování.

Praze dne 22. 9. 2017
Mgr. Jiřina SlavíkováPoslat emailem
Vytisknout
Nahoru