Přejít na obsah

SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKÉ ŽENY

Prevence stresu v 21. století


V předposledním prosincovém týdnu 2017 se sešel Klub Sociálně demokratických žen z Prahy 4 s hosty specialisty, aby se společně v diskuzi rozloučily s končícím rokem.

Ženy společně projednaly a zhodnotily činnost Klubu v roce 2017. Zhodnotily akce, které se podařilo realizovat, ale i akce, které nebyly uskutečněny a budou přesunuty na rok 2018, jako např. návštěva dětského centra Klokánek Praha 4 nebo návštěvu Lidic.

V druhé části našeho setkání proběhla diskuze na téma “Prevence stresu v 21. století“. Jde o téma, které je v dnešní hektické době velmi aktuální, netrápí pouze ženy, ale postihuje celou společnost. Stres neodmyslitelně patří ke každodennímu životu. Ohrožuje nás ve všech oblastech našeho života. V dnešní době rychlých změn a stále větších požadavků, které jsou na člověka kladeny, překračuje míra stresu hranice únosnosti. Člověk se dostává do situace, kdy se nemůže chovat přirozeně, protože je pod tlakem organismu.

Do diskuze byla pozvána odbornice z Thomayerovy nemocnice Mgr. J. Kříhová Podzemná, která se zabývá službami psychologickými a diagnostickými u všech věkových skupin, dále MUDr. H. Chmelíková, homeopatička, která nás seznámila, jak předcházet této zrádné nemoci. Někteří z nich měli zájem i o vizitky paní doktorky.

Do diskuze se zapojili nejen členky Klubu, ale i ostatní občané z Prahy 4, 12, 7. Atmosféra byla doprovázena vonnými svíčkami, malým vánočním občerstvením.

Mgr. Libuše Pešlová
předsedkyně Klubu SDŽ Praha 4

Poslat emailem
Vytisknout
Nahoru